Oops! This site has expired. If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.

Richmond Regional Soccer League

Click here to edit subtitle

Division Two Standings and Schedule

Division Two Standings
 
 
 
 
 
 
Team
Wins
Ties
Losses
GF
GA
Points
 Richmond FC
9
2
2
 35
 14
 29
 Rinos Originals
8
2  
3
 41
 12
 26
 All Blacks 
8
2
3
 35
 22
 26
 United Nations 
7
3
3
 33
 17
 24
 Bombastic FC
6
2
5
 29
 18
 20
 EPFC
5
2
6
 35
 29
 17
 Snipers
4
4
5
 13
 17
 16
 Graduates FC
4
0
9
 12
 37
 12
 South Delta FC
2
2
9
 15
 51
  8
 Tanoa FC
2
1  
10
 22
 42  
  7
Division Two Schedule
 
 
 
 
Date
Home
Visitor
Location 
Score
 April 26th
EPFC
Graduates FC
Richmond High 7:00pm 
  8-0
 
All Blacks 
Bombastic 
Richmond High 9:00pm 
  2-1
 
Rinos Originals 
Richmond FC 
King George 9:00pm 
  1-3
 
Tanoa FC 
South Delta FC 
Dugald Morrrison
9:00pm 
  8-1
April 27th  
Snipers 
United Nations 
Hugh Boyd Blue 
9:00pm 
  0-0
May 3rd 
United Nations 
Tanoa FC 
Richmond High 7:00pm 
  3-1
Richmond FC 
All Blacks 
Richmond High 9:00pm 
  2-4
 
Rinos Originals 
Snipers 
King George 9:00pm 
  2-0
 
Graduates FC 
South Delta FC 
Dugald Morrison
8:30pm 
  2-1
Bombastic FC 
EPFC 
Holly Park 
9:00pm
  4-3
May 10th 
Bombastic FC 
United Nations 
Richmond High 7:00pm 
  2-3
 
All Blacks 
EPFC 
Richmond High 9:00pm 
  0-2
 
Snipers 
Tanoa FC 
King George Park 9:00pm 
  3-3
Rinos Originals 
South Delta FC 
Dugald Morrison
8:30pm 
  6-0
May 11th 
Graduates FC
Richmond FC 
Hugh Boyd Blue 9:00pm 
  1-6
May 17th  
Bombastic FC 
Richmond FC 
Richmond High 7:00pm 
  1-1
 
Graduates FC 
All Blacks 
Richmond High 9:00pm 
  0-4
 
Rinos Originals 
United Nations 
King George 9:00pm 
  1-1
 
South Delta FC 
Snipers 
Dugald Morrison
8:30pm 
  0-2
EPFC 
Tanoa FC 
Holly Park
9:00pm 
  6-1
May 24th 
Graduates FC 
Bombastic FC 
Richmond FC 7:00pm 
  0-3 F
 
All Blacks  
Snipers 
King George 9:00pm 
  1-1
 
United Nations 
South Delta FC 
Dugald Morrison
8:30pm 
  5-0
May 25th 
Rinos Originals 
Tanoa FC 
Hugh Boyd Blue 9:00pm 
  3-0
May 31st 
Graduates FC 
EPFC 
Richmond High 7:00pm 
  3-0
 
Snipers 
Rinos Originals 
Richmond High 9:00pm 
  1-1
 
Tanoa FC 
United Nations 
King George 9:00pm 
  4-3
 
South Delta FC 
Richmond FC 
Dugald Morrison
8:30pm 
  0-3
June 1st 
Bombastic FC 
All Blacks 
Hugh Boyd Blue 9:00pm 
  2-3
June 7th 
EPFC 
Bombastic FC 
Richmond High 7:00pm 
  2-1
Rinos Originals
Graduates
Richmond High 
9:00pm 
  5-1
 
Richmond FC  
All Blacks  
King George
9:00pm  
  4-1
 
South Delta FC 
Tanoa FC  
Association Park
7:00pm 
  4-3
June 8th   
United Nations  
Snipers 
Hugh Boyd Blue
9:00pm  
  1-0
June 9th 
Tanoa FC 
All Blacks 
Dugald Morrison
9:00pm 
  2-7
June 14th 
Bombastic FC 
Snipers 
Richmond High
7:00pm 
  3-0
 
Graduates 
Tanoa FC 
Richmond High 
9:00pm 
  3-0 F
 
Richmond FC 
United Nations 
King George
9:00pm 
  0-3
 
EPFC 
South Delta FC 
Association Park
7:00pm 
  5-1
June 15th 
All Blacks 
Rinos Originals 
Hugh Boyd Blue
9:00pm 
  2-1
June 16th  
Richmond FC 
EPFC 
Dugald Morrison
8:30pm 
  3-0
June 21st 
United Nations 
Graduates 
Richmond High
7:00pm 
  0-2
 
Tanoa FC 
Bombastic FC 
Richmond High 
9:00pm 
  0-3 F
 
Rinos Originals 
EPFC 
King George Park
9:00pm 
  3-2
 
South Delta FC 
All Blacks 
Association Park
7:00pm 
  0-4
June 22nd 
Snipers 
Richmond FC 
Hugh Boyd Blue
9:00pm 
 0-3 F  
June 28th
Snipers 
EPFC 
Richmond High
7:00pm 
  1-0
 
Tanoa FC 
Rinos Originals 
Richmond High
9:00pm 
  0-3 F
 
All Blacks 
United Nations 
King George
9:00pm 
  1-3
 
South Delta FC 
Bombastic FC 
Association Park
7:00pm 
  1-1
June 29th 
Richmond FC 
Graduates FC 
Hugh Boyd Blue
9:00pm 
  2-1
July 5th 
Richmond FC 
Bombastic FC 
Richmond High 
7:00pm 
  3-0
 
All Blacks 
Graduates 
Richmond High 
9:00pm 
  3-1
 
Snipers 
Tanoa FC 
King George 
9:00pm 
  3-0 F
 
South Delta FC 
Rinos Originals 
Association Park
7:00pm 
  0-8
July 6th 
United Nations 
EPFC 
Hugh Boyd Blue
9:00pm 
  7-2
July 12th 
Richmond FC 
EPFC 
King George
9:00pm 
  2-2
 
Bombastic FC 
Rinos Originals 
Dugald Morrison Park 8:30pm 
  3-0
 
United Nations 
South Delta FC 
Association Park 7:00pm 
  4-4
July 13th 
Snipers 
Graduates 
Hugh Boyd Blue
9:00pm 
  2-0
July 19th  
All Blacks 
EPFC 
King George 
9:00pm 
  3-3
 
Bombastic FC 
Graduates
Dugald Morrison 
Park 8:30pm 
  5-0
 
Snipers 
South Delta FC 
Association Park  
7:00pm 
  0-3
July 20th 
Richmond FC 
Tanoa FC 
Hugh Boyd Blue
9:00pm 
  3-0 F
July 21st 
United Nations 
Rinos Originals 
Dugald Morrison
8:30pm 
  0-5